Jakie są zalety i wady stosowania zlewów podwieszanych

Jakie są zalety i wady stosowania zlewów podwieszanych

Uważane przez wielu za najbardziej modne zlewy w kuchni, zlewy podwieszane mają wiele zalet i wad. Wyglądają estetycznie i tworzą wrażenie przestronności kuchni, zapewniając dużo miejsca do pracy dla członków rodziny. Choć wysoce funkcjonalne, zlewy podwieszane wymagają specjalnego montażu, a także często wymagają dodatkowych udogodnień, takich jak wyciągi wentylacyjne. Kolejną długoterminową wadą zlewów podwieszanych jest ich trwałość, w stosunku do tradycyjnych zlewów. Jakie są więc inne wady i zalety korzystania ze zlewów podwieszanych? Przyjrzyjmy się im bliżej i dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednie zlewy podwieszane dla Twojej kuchni.

Czym są zlewy podwieszane?

Zlewy podwieszane to jeden z najnowszych trendów w wystroju wnętrz. Samo słowo „podwieszany” wskazuje, że taki zlew jest umieszczony w dolnej części szafki pod zamkiem, choć w niektórych wyrafinowanych projektach sprzedawane są wersje podwieszane na ścianie. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, chociaż ze stalowych, szklanych, kamiennych i ceramicznych zlewów korzysta się najczęściej. Oprócz wyglądu zaletą decydowania się na zlew podwieszany od Sink Quality jest to, że redukuje on ilość bakterii pleśni, ponieważ szafka pozostaje sucha i nie ma sobie czego dorównać w zatrzymywaniu brudu i drobnoustrojów. Niektóre modele uzyskują jeszcze lepsze efekty dzięki odpowiednim profilom instalacji oraz wewnętrznym nierdzewnym wykończeniom, dzięki którym są one łatwe do czyszczenia. Warto wspomnieć, że czyszczenie zlewu podwieszanego jest proste i szybkie, ponieważ szafki dolne są łatwo dostępne i nie zajmuje wiele czasu, żeby z nimi skończyć.

Polecamy inne lektury:  Klasyczny stół - czyli biała zastawa stołowa czy kolorowa?

Zalety korzystania ze zlewów podwieszanych

Korzystanie ze zlewów podwieszanych do zabudowy w szafkach w kuchni może przynieść korzyści zarówno wizualne, jak i praktyczne. Instalacja takiego zlewu w szafce zapewnia ergonomiczną cofniętą pozycję, co ułatwia mycie naczyń i przygotowywanie posiłków. Z drugiej strony, podwieszany zlew wygląda stosunkowo estetycznie i zapewnia dużo wolnej przestrzeni wokół dna szafki. W czasie, gdy większość ludzi szuka sposobów na minimalizację i prostotę, kuchenne zlewy podwieszane na blacie granitowym w szafkach są idealnym wyborem. Posiadają kompaktowy design i dostarczają rozwiązania praktycznego użycia, które pozwala wykorzystać szafkę maksymalnie oraz przywrócić jego pozytywny wygląd.

Wady stosowania zlewów podwieszanych

Zlewy podwieszane mają szereg zalet, jednak dla niektórych osób jest kilka ważnych wad, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem. Po pierwsze, instalowanie zlewów podwieszanych może być złożone i wymaga dużo pracy, aby pasowały do istniejących instalacji wodnych. Ponadto, części połączeń podwieszanych zlewów są trudniejsze do utrzymania w stanie idealnym ze względu na trudno dostępne miejsca do mycia. Trzeba dokonać wyboru między instalacją podwieszanego zlewu i standardowego zlewu, zależnie od tego, jak często będzie używany i jak czysty musi pozostać. Zlewy podwieszane wymagają również odpowiedniego prowadzenia odpływu wody, zwłaszcza jeśli pochodzą z mniejszych przestrzeni, co może powodować problem w przypadku instalacji. Te wady powinny być wzięte pod uwagę przy wyborze odpowiedniego zlewu dla twojego domu.

Rodzaje zlewów podwieszanych

Jeśli chcesz mieć możliwość swobodnego korzystania z umywalki będącej zamontowana w blat, wybierz zlew podwieszany. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i materiałach, a także różnią się między sobą w zależności od wybranego modelu. W zależności od warunków zastosowania można wybrać spośród trzech podstawowych rodzajów – zlewki, zlewy jednokomorowe lub zlewy dwukomorowe. Zlewki to klasyczna oderwana część wanny znana jako miska umywalkowa. Najczęściej są to bardzo małe zlewki, które można przymocować do powierzchni blatu, a także umieścić w niskim otworze nad blatem. Zlewy jednokomorowe są bardziej powszechne i zazwyczaj składają się z jednej miski. Mają one przestronne kształty, co pozwala na znacznie większy poziom komfortu podczas użytkowania. Zlewy dwukomorowe okazują się być bardziej funkcjonalnymi modelami. Zazwyczaj mają one dwa duże zagłębienia, dzięki którym można bardziej swobodnie wykonywać podstawowe czynności. 

Polecamy inne lektury:  Wybór akcesoriów meblowych - co wybrać i na co zwracać uwagę

Jak wybrać najlepszy zlew podwieszany?

Jeśli jesteś w trakcie aranżacji swojej kuchni i szukasz modelu zlewu podwieszanego, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, pobierz dokładnie wymiary swojego blatu, aby upewnić się, że zlew będzie pasować idealnie do dostępnego miejsca. Dodatkowo musisz wybrać materiał, z którego będzie wykonany zlew – najbardziej popularnym materiałem jest stal nierdzewna, chociaż inne materiały, takie jak na przykład kamień, mogą także być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli masz niestandardową łazienkę lub kuchnię. Ważnym czynnikiem jest także głębokość zlewu – decydując się na konkretny model, ważne jest, aby głębokość odpowiadała Twoim potrzebom i uprzednio ustalonym wymiarom. Następnie, musisz wybrać ilość komór – jeśli masz do czynienia ze standardową kuchnią, zalecane jest korzystanie z klasycznego zlewu dwukomorowego.

 

Sprawdź najlepsze pochłaniacze wilgoci do swojego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *